5. GP 23/24

03.03.2024

V neděli 3. března 2024 se uskutečnil turnaj už pátý Grand Prix ze seriálu turnajů Pražského svazu stolního tenisu. Turnaj se uskutečnil ve sportovním areálu Hamr v Praze – Braníku a turnaj byl vypsán pro kategorie U13 a U19. Turnaje se zúčastnilo 49 hráčů a hráček v kategorii do 13 let a 40 hráčů v kategorii do 19 let. Na turnaji v kategorii U13 startovali 3 naši hráči, Jonáš Luzar, Zuzana Múčková a František Pála a dva naši hráči v kategorii U19 a to Tomáš Jablončík a Matěj Kulíšek.

Poprvé si v Áčkové společnosti mladšího žactva zahrál Jonáš Luzar, ale bohužel zaplatil nováčkovskou daň, když po nervózním výkonu skončil až na posledním dvacátém místě. V Béčkovém turnaji kategorie U13 si naopak vedla velmi dobře Zuzaně Múčkové, která si došla pro medailové umístění. V souboji o třetí místo porazila dalšího našeho hráče, Františka Pálu, který také zabojoval.

V kategorii U19 se hrál jen jeden Áčkový turnaj, ve kterém se vedl dobře Tomáš Jablončík, když se umístil na desátém místě. Matěj Kulíšek zopakoval umístění Jonáše Luzara a skončil až na posledním dvacátém místě.

O necelé dva týdny později v sobotu 16. března pokračoval v pořadí 5. turnaj seriálu Grand Prix, ale tentokrát kategorií U11 a U15. Turnaje se zúčastnilo 48 hráčů a hráček v kategorii do 15 let a 18 v kategorii do 11 let. Na turnaji startovali 4 naši hráči v kategorii U15. Byl to Pavel Frydrych, Jonáš Luzar, Zuzana Múčková a Petra Suková.

Všichni naši starší žáci hráli v Béčkovém turnaji a nejlépe se vedlo Pavlu Frydrychovi, který skončil na výborném druhém místě. Petra Suková skončila na desátém, Zuzana Múčková na jedenáctém a Jonáš Luzar na dvanáctém místě.